referendumas

Dėl referendumo organizavimo pasirašyti galite, pasirenkant vieną iš būdų, ir tik vieną kartą

  • pasirašymas ant Vyriausiosios rinkimų komisijos išduotų popierinių lapų. 

Parašų rinkėjų sąrašą rasite puslapyje www.ltreferendumas.lt

Drąsiai kreipkimės į šiuos asmenis. Nedelskime. Parašų rinkimas baigiasi 2022 m. balandžio mėn.;

 

  • pasirašymas elektroniniu būdu. 

www.ltreferendumas.lt  Nuoroda dešinėje puslapio pusėje.

Bet jei turite galimybę, pasirašykite popieriniame parašų rinkimo lape. Visiems organizuojantiems referendumą yra žinoma, kaip stipriai jam priešinasi valdžios atstovai. Matyt, todėl, pasirašant elektroniniu būdu, ypač dažnai pasitaiko nesklandumų, VRK svetainė nepasiekiama. 

 

Lietuvoje referendumui surengti reikalaujama daugiau nei 10 % piliečių parašų;

Šveicarijoje paprastam referendumui reikia – 0,6% piliečių parašų, o Konstitucinei pataisai – 1,2% piliečių parašų;

Italijoje – 0,8%   piliečių parašų;

Ukrainoje – 6,6% piliečių parašų;

Sakartvėle – 4,4 % piliečių parašų.

Ar tiesa, kad Lietuvoje tauta gali įtakoti valstybės valdymą? Tai galėtų tapti tiesajei piliečiai norės ir jiems pavyks suorganizuoti šį referendumą.

LR Konstitucija teigia:

„Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.“ (2 str.) „Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.“  (3 str., 1 d.) „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.“ (9 str., 1  d.) „Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 300 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.“ (9 str., 3 d.)

Jei mums nepriimtinas nesibaigiantis į valdžią išrinktųjų nesiskaitymas su tautos ir valstybės interesais, jei mums pabodo jų nuolatinis priešrinkiminis melas – padėkime parašus, kad būtų leista rengti referendumą dėl parašų kartelės sumažinimo. Informuokime apie vykstantį parašų rinkimą kitus, nes informacija apie šį procesą yra blokuojama, t.y. slepiama nuo jūsų.  Pavykus tokiam referendumui, tautai atsirastų reali galimybė spręsti aktualius klausimus, organizuojant referendumus ateityje, tik būtinas aktyvus dalyvavimas. Viskas įmanoma, jei būsime atkaklūs.

Pavyzdžiui, galima būtų net organizuoti referendumą, kad atstovai į LR Seimą būtų renkami tik vienmandatinėse apygardose (nežiūrint, kad tam ypač priešintųsi senųjų partijų atstovai, įpratę pagal sąrašą lindėti metų metais Seime).  Tai priverstų visus Seimo narius už savo sprendimus tiesiogiai   atsiskaityti savo rinkėjams. 

Bet pirmiausia turime sumažinti skaičiaus kartelę, nes žmonėms, renkantiems parašus, reikia pasiaukojamai dirbti, kad nukraujavusioje Lietuvoje, kur seniai nebegyvena 3,5 min. piliečių, surinktumėm 300 000 parašų leidimui organizuoti referendumą.  

Akivaizdu, kad esantys valdžioje įtakingi asmenys net neslepia savo neigiamo požiūrio į referendumus, demonizuoja juos, deda pastangas, kad jie neįvyktų. Platesnis požiūris į šiandienines referendumo problemas:

Audrius Butkevičius ir  Marius Kundrotas pokalbyje „Kam naudingas atotrūkis tarp Tautos ir Valstybės?“

https://www.youtube.com/watch?v=d5keS5vl0v8

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

https://www.tspmi.vu.lt/komentarai/kestutis-girnius-referendumas-tautos-valia-ar-demagogu-irankis/

 

Medžiagą paruošė Rasa Ivanauskienė

 

 

 

 

 

Į pradžią Kas tas vytis?